Херсон, вул. Чорноморська, 10   (050) 723-58-58,  (098) 500-57-57

адвокат херсон, заява на розлучення, адвокатські послуги, послуги адвоката, консультація адвоката, допомога адвоката, адвокат рябова адвокат херсон, заява на розлучення, адвокатські послуги, послуги адвоката, консультація адвоката, допомога адвоката, адвокат рябова
адвокат херсон, заява на розлучення, адвокатські послуги, послуги адвоката, консультація адвоката, допомога адвоката, адвокат рябова

НАША СУДОВА ПРАКТИКА.

адвокат херсон, заява на розлучення, адвокатські послуги, послуги адвоката, консультація адвоката, допомога адвоката, адвокат рябова

1. Якщо немає повного тексту рішення суду ...

   Текст питання:

   Мій позов про стягнення боргу розглядався в суді майже рік. Відповідач не з'являвся. Суддя виніс заочне рішення, яким задовольнив позовні вимоги. Я отримав копію рішення суду зі вступної та резолютивної частиною. Це рішення було внесено до Єдиного державного реєстру судових рішень. Більше місяця я не міг отримати повний текст рішення, поки мені не стало відомо, що суддя, який прийняв рішення за моїм позовом, звільнили. Я неодноразово звертався до канцелярії, щоб отримати виконавчий лист. Мені відмовляли, тому що не можуть це зробити без рішення суду з повним текстом. З реєстру рішення суду також зникло. Потім я отримав лист від голови суду, в якому повідомляється, що керівництвом суду здійснюється пошук всіх можливих заходів для вирішення цього питання. Одним з можливих варіантів вирішення даної ситуації пропонують мені звернутися в апеляційний суд з апеляційною скаргою про винесення мотивованого рішення, на підставі якого судом першої інстанції може бути видано виконавчий лист.

   Вірити мені цього і подавати апеляційну скаргу?

   Відповідь:

   Для чого вам оскаржити рішення суду, яким задоволено ваші позовні вимоги?! Крім того, ви знали про прийняття рішення суду, тому термін оскарження вами пропущено. Апеляційний суд може відмовити у відкритті провадження лише через пропуск строку оскарження. Ви можете вимагати від суду першої інстанції видачу виконавчого листа, оскільки Цивільним процесуальним кодексом України не встановлена ​​залежність видачі судом виконавчого листа від виготовлення суддею повного тексту рішення суду. Для видачі виконавчого листа досить вступної та резолютивної частини рішення. Якщо суд видасть виконавчий лист, ви подасте його в виконавчу службу. Якщо боржник після відкриття виконавчого провадження подасть заяву про перегляд заочного рішення суду, то інший суддя зможе викласти аргументи щодо ваших позовних вимог в частині ухвали суду. Пропоную викласти це в заяві до суду:

Голові Nського районного суду

Петренка П.П.

адреса: ХХХХ

цивільна справа № 11/1111/16-ц

ЗАЯВА.

   Суддя Nського районного суду C.I.Ф. ухвалив заочне рішення по цивільній справі № 11/1111/16-ц за моїм позовом до Іваненко І. про стягнення боргу. Позов задоволено.

   Згідно ст. 124 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання на всій території України.

   Для примусового виконання рішення суду судом загальної юрисдикції видається виконавчий лист - письмовий документ встановленої форми і змісту, яке зобов'язує боржника точно і своєчасно виконувати рішення суду і сприяти державному виконавцю в його виконанні.

   Я неодноразово звертався до Nського районного суду про видачу виконавчого листа за рішенням у цивільній справі № 11/1111/16-ц, але до сих пір так і не отримав.

   У листі, який я отримав, зазначається таке: «У зв'язку з виниклою ситуацією і звільненням судді C.I.Ф. від займаної посади, керівництвом суду здійснюється пошук всіх можливих заходів для вирішення цих неодноразових випадків. Одним з можливих варіантів вирішення даної ситуації, вважаємо доречним звернутися в апеляційний суд з відповідною апеляційною скаргою про винесення мотивованого рішення, на підставі якого судом першої інстанції може бути видано виконавчий документ ».

    Але оскаржити рішення суду, яким задоволено мій позов, у мене немає підстави. Крім того, термін апеляційного оскарження цього рішення суду вже закінчився, 10-денний термін набрання рішенням суду законної сили вже також пройшло. Розділ VI ЦПК України не встановлює залежність видачі судом виконавчого листа від виготовлення суддею повного тексту рішення суду.

   Згідно п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 р .. № 14 «Про судове рішення у цивільній справі» рішення суду як найважливіший акт правосуддя покликане забезпечити захист гарантованих Конституцією України прав і свобод людини і здійснення проголошеного Основним Законом України принципу верховенства права.

   Рішення суду, прийняте суддею С.І.Ф., покликане забезпечити реальний захист моїх прав. Прийнято рішення суду має бути виконане в установленому законом порядку.

   Звертаю увагу, що після отримання виконавчого листа буде розпочато процедуру примусового виконання рішення суду. У разі незгоди Іваненко І. рішенням суду, він зможе звернутися до Nського районний суд із заявою про перегляд заочного рішення суду.

   Відповідно до статті 13 Конвенції про захист прав людини і основних свобод кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, порушуються, має право на ефективний засіб правового захисту у відповідному національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

   Згідно ч. 1 ст. 368 ЦПК України питання, пов'язані зі зверненням судового рішення до виконання, вирішує місцевий суд, який розглядав справу.

   Тому прошу видати виконавчий лист по цивільній справі № 11/1111/16-ц за моїм позовом до Іваненко І. про стягнення боргу.

___________ П.П.Петренко

2. Обгрунтованість висновку експерта ...

   Текст питання:

   Я отримав у спадок від батька квартиру. Мій брат подав позов до суду про визнання недійсним заповіту, складеного батьком за 3 роки до смерті. Уже проведено посмертну судово-психіатричну експертизу, якою встановлено «органічне ураження головного мозку судинно-атрофічного генезу, деменція, психопатоподібний синдром (шифр F02.8 за МКХ-10)». Але за життя батько не стояв на обліку у психіатра, нарколога чи невропатолога. За життя у нього було діагностовано гіпертонічну хворобу та атеросклероз. Але до самої смерті він був у свідомості. Сам себе обслуговував. Експертиза проведена за поясненнями свідків, яких запросив позивач. Вони давали неправдиві свідчення. Я не згоден з висновком психіатричної експертизи. Як я можу оскаржити цей акт експертизи?

   Відповідь:

   Для відповіді на ваше запитання про обгрунтованість судово-психіатричної експертизи я повинен побачити сам акт експертизи і матеріали, на основі яких він складений. Оскаржити цей акт посмертної судово-психіатричної експертизи ви не можете. Законом це не передбачено. Але ви маєте право викликати експертів до суду для роз'яснень акта експертизи, просити призначити додаткову і повторну експертизу.

   Якщо ви пишете про необгрунтованість акта експертизи та сумніви в правильності цього акту, то тоді, можливо, слід говорити про призначення повторної експертизи. Говорити тут є про що, тому що наведений вами діагноз, експерти вказали в ув'язненні, виглядає непереконливо.

   Заповіт було складено вашим батьком за три роки до смерті. За життя у нього був діагностований деменцією. Але деменція (недоумство) є психічним розладом, діагностика якого вимагає певного часу для виявлення специфічних симптомів. За діагностичними критеріями Міжнародної класифікації хвороб 10-го перегляду (МКБ-10) для достовірного діагнозу деменції відповідні симптоми мають спостерігатися протягом не менше 6 місяців. Це дозволяє уникнути помилки в діагнозі і виключити тимчасові порушення психічної сфери людини. Деменція призводить до відчутного зниження рівня соціального функціонування та повсякденній діяльності. Тому якби у вашого батька була деменція, він не зміг би сам себе обслуговувати, як ви про це пишете. Експертами повинні бути встановлені ознаки глибокого порушення рівня інтелекту і пам'яті у вашого батька. Тільки пояснень свідків для цього не достатньо. Потрібна наявність діагностичних даних.

   Крім того, наведено вами діагноз з акту експертизи не відповідає чинній Міжнародної класифікації хвороб 10-го перегляду. Діагноз «органічне ураження головного мозку судинно-атрофічного генезу, деменція, психопатоподібний синдром» не передбачений МКБ-10. При цьому експертами наведені алфавітно-цифрову кодову систему МКБ-10 - F02.8. Але цей шифр означає «деменція при уточнених хворобах, класифікованих в інших рубрик».

Дотримання загальноприйнятій міжнародній класифікації дозволяє уникнути довільності в психіатричній діагностиці. Якщо ж діагноз сформульовано не у відповідності з діючою класифікацією, то не можна і говорити про його відповідність міжнародним стандартам.

   Важливо відзначити, що тривимірний код є обов'язковим рівнем кодування. Четверта і наступна цифри застосовуються для докладної характеристики психічного розладу. З огляду на діагноз «деменція при уточнених хворобах, класифікованих в інших рубрик» логічно було б, якби експерти уточнили хвороби вашого батька, вказавши це четвертої і наступними цифрами. Але цього немає, що може вказувати на сумніви самих експертів.

    До того ж потребує перевірки наявність у вашого батька деменції і психопатоподібний синдрому, зазначених експертами. Зазвичай прояви деменції є сильніше прояви психопатоподібний синдрому. Тобто симптоми деменції (апатія, явища ейфорії) так сказати «перекривають» прояви порушення, характерні для психопатоподібний синдрому.

Отже, у вашій справі є «зачіпки», щоб поставити під сумнів обґрунтованість акта посмертної судово-психіатричної експертизи, щоб просити суд призначити повторну експертизу. Для початку треба просити суд викликати експертів, які підписали акт експертизи, для роз'яснень цього акту. Треба скласти «незручні» питання для експертів, щоб показати необгрунтованість проведеного експертами дослідження. Після пояснень експертів вам слід заявити клопотання про призначення повторної експертизи.

   Для того, щоб говорити більш детально про вашу справи мені потрібні її матеріали.

3. Відстрочка сплати судового збору ...

   Текст питання:

   Хочу оскаржити до суду рішення органу міграційної служби про відмову в реєстрації місця проживання. Дізнавшись, що з вересня 2015 підвищено розмір судового збору за подачу адміністративного позову. Чи можна якось уникнути або зменшити сплату судового збору?

   Відповідь:

   Єдиною підставою для зменшення розміру належних до оплати судових витрат, звільнення від їх оплати, відстрочення або розстрочення сплати судових витрат є майновий стан заявника. Раджу вам разом з позовною заявою подати заяву про судових витрат, в якій можете навести аргументи про свій майновий стан. Такими аргументами можуть бути: невеликий розмір заробітної плати, пенсії, стипендії, утримання неповнолітніх дітей або батьків, проходження лікування тощо.

   Пропоную вашій увазі зразок такої заяви.

Окружний адміністративний

суд. Києва

Заявник: Клішенко М.В.

адреса: ХХХ

ЗАЯВА

про відстрочку судових витрат

   Відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного кодексу України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, або відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

   Частиною 2 цієї статті передбачено можливість відстрочення судом оплату судових витрат до прийняття судового рішення у справі.

   Як зазначено в рішенні Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 р У справі «Креуз проти Польщі», сплата судового збору не повинна перешкоджати доступу до правосуддя, ускладнювати цей доступ таким чином і в такій мірі, щоб завдати шкоди самій суті цього права , і має переслідувати законну мету.

   Посилання на це рішення Європейського Суду зроблено Вищим адміністративним судом України в Довідці про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами Закону України «Про судовий збір» у другому півріччі 2014 (далі - Довідка).

   Відповідно до частин першої та другої статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом; кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

   У зазначеній вище Довідці зазначено, що єдиною підставою для здійснення судом зазначених у статті 88 КАС України дій є майновий стан заявника. Обгрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.

   Розмір мого щомісячного заробітку становить менше 3000 грн., Що підтверджується довідкою з місця роботи. У мене на утриманні знаходиться дочка, яка навчається в інституті на стаціонарі і не має заробітку. Це підтверджується довідкою з інституту. Також зі мною живе мати-пенсіонер, догляд за здоров'ям якої вимагає від мене сплати коштів. На підтвердження цього подаю довідку про склад сім'ї та довідку про розмір пенсії матері. Тому сплата ще судового збору ставить мене в скрутне матеріальне становище виживання.

   У зв'язку з цим прошу відстрочити мені оплату судових витрат до прийняття судового рішення на мою адміністративним позовом і вступу його в законну силу.

 

   Додатки: докази матеріального становища на 4 арк.

__________ М.В.Клишенко

4. Відмітка про розірвання шлюбу ...

   Текст питання:

   Добридень! Я розлучився з дружиною через суд. Розписувалися ми в Одесі. Зараз я проживаю в Києві. У паспорті у мене стоїть штамп про шлюб. Чи потрібно мені ставити штамп у паспорті про розлучення і чи потрібно для цього їхати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одесі? Дякую.

   Відповідь:

 Добрий день. Раджу зробити відмітку у паспорті про розірвання шлюбу. Вона не обов'язково при наявності у Вас рішення суду, але бажано це зробити. Так, відмітка знадобиться, якщо в подальшому ви захочете придбати або відчуження майна, для чого необхідно нотаріальне посвідчення договору. Наприклад, ви захочете продати або подарувати якусь приватну власність (нерухомість, автомобіль і т.д.), але нотаріус, який буде засвідчувати цей договір, після огляду Вашого паспорта запросить письмову згоду від Вашої колишньої дружини. Це ж може запитати і Ваш потенційний покупець. Тому, щоб виключити подібні несподівані ситуації, краще позначку зробити.

   Для здійснення відмітки про розірвання шлюбу в паспорті не потрібно їхати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одесі, де був зареєстрований шлюб. Це можна зробити і за місцем Вашого проживання в Києві. Однак, можливо Вам доведеться почекати відповідь відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Одесі,

який повинен внести відомості про розірвання шлюбу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. раджу

   Вам звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану з такою заявою:

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Солом'янського районного управління юстиції в м .. Києві

03067, м Київ, бул. І. Лепсе, 1/28

 

Іваненко Олександра Петровича

адреса: Київ, вул. Солом'янська, 6

ЗАЯВА

про державну реєстрацію розірвання шлюбу

на підставі рішення суду

   Згідно з рішенням Солом'янського районного суду м .. Києва від 23.05.2011 р .. Розірвано шлюб, зареєстрований 15.05.2011 р .. Між мною і Іваненко Галиною Сергіївною в Київському відділі РАГС р .. Одеси (актовий запис № 18534).

Згідно ч. 2 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» розірвання шлюбу підлягає державній реєстрації.

   Відомості про розірвання шлюбу підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян (ч. 1 ст. 3 Закону).

   Статтею 15 Закону передбачено, що:

- про державну реєстрацію розірвання шлюбу, здійснене в судовому порядку, робиться відмітка в актовому записі про шлюб,

- відмітка про розірвання шлюбу за рішенням суду робиться в паспортах або паспортних документах осіб, шлюб між якими розірвано, у разі їх звернення до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

   Згідно Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 р .. № 52/5, державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться органами державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них (пункти 1 і 5 глави 3).

   На підставі викладеного прошу:

1) зареєструвати розірвання мого шлюбу з Іваненко Галиною Сергіївною на підставі рішення Солом'янського районного суду м .. Києва від 23.05.2011 р ..,

2) зробити відмітку про розірвання шлюбу в актовому записі про шлюб і моєму паспорті.

 

Додаток копія рішення Солом'янського районного суду м .. Києва від 23.05.2011 р ..

«___» _____________ 2011 р.                                       _______________/підпис/

Copyright © 2016-

Проект від Золотих сторінок Херсона

®